• VTEM Image Show

  Bitkisel Peyzaj

  Your content1
 • VTEM Image Show

  Bitkisel Peyzaj

  Your content2
 • VTEM Image Show

  Bitkisel Peyzaj

  Your content3
 • VTEM Image Show

  Bitkisel Peyzaj

 • VTEM Image Show

  Bitkisel Peyzaj

"Unutmayın; doğanın eli, bahçenizde!"

Kentleşme ve endüstrileşmeyle gitgide doğadan kopmaya başlamış olan; ama aslında doğayla içi içe olması gereken biz insanlar için, yaratmaktayız.

Çimlendirme, tohum veya rulo çim ile çimlendirme

Bitkilendirme, dizayn ve yapılandırmayı tamamlamak için susuzluğa toleransı yüksek, dayanıklı ve az bakım isteyen bitkilerle bitkilendirme.

Bitkisel Bahçe Düzenleme Nasıl Olmalı?

Peyzaj tasarımı yapılacak alanlarda, güzel görünen bir bahçe düzenlemenin sırrı, uzun süre renkli ve yeşil kalmasını sağlamamızda yatar.

Bitki düzenlemeleri bahçeyi canlandırır, bahçeye şeklini ve dokusunu verir, bitkilerin kullanımıyla ilgili farklı fikirler bahçenin değişik hallere bürünmesini sağlar.

Bahçemizde oluşturduğumuz tarh alanlarına, bir arada çiçeklenen bitkiler diktiğimiz de bahçemiz bir ay kadar güzel kalacaktır, oysa planlama yaparken sadece çiçeklendiğinde hoş görünen bitkileri değil kendiliğinden güzel duran bitkileri de işin içine katmamız gerekir.

Ayrıca farklı mevsimlerde çiçeklenen bitkilerde kullanırsak bahçeye hoş bir hava katmış oluruz.Peyzaj tasarımında her dem yeşil bitkiler önemli bir yer tutar.

Her dem yeşil bitkiler bahçenin yapısına göre tozu, rüzgarı, sesi önleyecek şekilde bahçenin sınırını oluşturmasının yanında bahçe için kış giysisi görevini de görürler.

Peyzaj tasarım yaparken farklı formlarda kullandığımız her dem yeşil bitkiler, kış aylarında da bahçemiz den aynı zevki almamızı sağlar.

Sonbaharda çiçeklenen Bitkileri de Unutmamak Gerekir!..

Sonbaharda yapraklar çiçekler kadar güzel görünebilir ama araya birkaç sonbaharda çiçeklenen bitkiler eklemekten zarar gelmez. Bu sayede yaz sonunda açan iyi yerleştirilmiş çiçekler yazı uzatırlar.

Renkli ağaç kabukları ve dalları da görmezlikten gelemeyiz, kışın güneşli bir günde farklı dokularla düzeni korurlar.

Etiketler: peyzaj, güzel, yeşil, farklı, bitkiler, çiçeklenen, bahçenin, bitkileri, sonbaharda, bahçe, sağlar, bahçeye, bitkisel

Ask!Blinklist!Blogmarks!BlogRolling!Cannotea!Del.icio.us!Digg!Diigo!DZone!Facebook!Fark!Faves!FeedMeLinks!Furl! GodSurfer!Google!linkaGoGo!Live!Ma.gnolia!Maple!Mister-Wong!Mixx!MyLinkVault!MySpace!Netscape!Netvouz!Newsvine!RawSugar!Reddit!ShoutWire!Simpy!Slashdot!Smarking!Spurl!Squidoo!StumbleUpon!Swik!Tailrank!Technorati!Wists!